My Profiles

Mr ali rayan Jr

Safak Dokum

Contact Details

Safak Dokum

Bio

بررسی برخی از دیدنی ترین جاذبه های گردشگری کشور ترکیه

همانطور که می دانید کشور ترکیه و تور ترکیه یکی از قطب های گردشگری برتر در دنیاست و سالانه میلیون ها مسافر از گوشه و کنار این کره خاکی این کشور را برای گذران تعطیلات خود انتخاب می کنند .

برخی از جاذبه های دیدنی کشور ترکیه در فهرست سازمان میراث جهانی یونسکو ثبت شده اند که ما در ادامه به شرح برخی از آنها خواهیم پرداخت . پس در ادامه با ما همراه باشید  :

ساحل مارماریس

به گزارش سفر باتو ، ساحل شهر استانبول در امتداد ساحل ازون یالی و نزدیک به مرکز شهر قرار دارد . این ساحل طولانیترین  ساحل این شهر است و از این رو آن را لانگ بیچ نیز می نامند . بازار تفریحات آبی در این منطقه بسیار گرم است و میتوانید تجربه جت‌اسکی ، پاراسیلینگ ، بنانا و بسیاری دیگر از ورزش‌های آبی دیگر را در اینجا داشته باشید . رستوران ها و کافه های فروانی در امتداد این خط ساحلی وجود دارند که همگی دارای محیطی گرم و دوست داشتنی اند. و در کنار آن انواع بستنی فروشی‌های سیار وجود دارد که می توانید بستنی معروف ماراش را امتحان کنید که در گرمای تابستان بسیار می چسبد . ساحل مارماریس کمی آرام‌تر و خلوت تر از ساحل ایچملر است که همین امر احساس راحتی و آرامش بیشتری به شما خواهد داد . شنا در آبهای زلال آفتاب گرفتن بر روی سواحل پاکیزه و گرم از دیگر تفریحات لذتبخش است .

ساحل ترنج

در تور لحظه آخری ، ساحل و خلیج ترنج در فاصله بیست کیلومتری از شهر مارماریس قرار گرفته است. این ساحل موفق به دریافت پرچم آبی شده است که این یعنی پاکیزگی آب و شن و ماسه این منطقه مورد تأیید اتحادیه اروپا قرار گرفته است . بعد از ساحل ایچملر ، ساحل و خلیج ترنج از بهترین سواحل این شهر به شمار می‌رود . با وجود دوری این ساحل از مرکز شهر ، رسیدن به آن آسان بوده و میتوانید با اتوبوس و در زمان کمی به این منطقه برسید . در ادامه باید افزود خلیج ترنج بهشتی برای علاقه‌مندان به غواصی است . این خلیج دارای غارهای زیر آبی و نقاطی زیبا و بکر است که تورهای گردشگری اغلب گردشگران را به بازدید از آنها دعوت می کنند . آبهای زلال این منطقه برای شنا و تفریحات ابی بسیار ایده آل است .