My Profiles

Col mana ebrahimi

safar

Contact Details

safar

Bio

شهر حریره قشم

برای همراهی با تورهای قشم  راه های بسیاری وجود دارد اما اگر قیمت و تعرفه این تورها برای تان مهم است پیشنهاد می کنیم که تور قشم  ارزان لحظه آخری را فراموش نکنید. در این تورها شما را با جاذبه های بی نظیری همچون شهر باستانی حریره آشنا خواهند کرد. این شهر دارای 120 هکتار مساحت است. می گویند که این شهر زمانی بنا شد که بازرگانان از ویران شدن بندر سیراف نا امید شدند وبه فکر آباد کردن شهری جدید افتادند. حریره در تور قشم زمینی در گذشته به قدری شهرت داشت که بسیاری از تجار هم به آن سفر کرده اند.

به گزارش سفر باتو ، متاسفانه در سال 356 یک زمین لرزه بسیار مهیب و شدید در این شهر رخ داد و موجب تخریب آن شد و تقریبا چیز زیادی از آن برای زندگی دوباره مردم وجود نداشت! تنها چیزی که اکنون در این منطقه باقی مانده دیواره هایی تخریب شده هستند که از ان بناهای اشرافی گذشته به جای مانده اند.  در این شهر بناهایی وجود دارد مانند یک حمام که حدود500 متر مساحت داشته و از اتاقک های کوچک تشکیل شده است و در نوع خود معماری جالب و قابل توجهی دارد.

 

آب انبار دوقلو قشم

از دیگر دیدنی های قشم  می توانیم به آب انبار دوقلوی قشم  اشاره کنیم. آب انباری که در گذشته با توجه به هوش و ذکاوت مردمان آن زمان با هدف مقابله با بی آبی و ذخیره آب ساخته شده است. در گذشته مردم آن زمان بسیار دچار بحران بی آبی و خشسالی بسیار شدیدی بوده اند و همین سبب شد تا یک آب انبار با 5 بادگیر بسازند و اکنون این بنا به عنوان یکی از تاریخی ترین اماکن دیدنی قشم  مشهور گردد.

این آب انبار به سبک معماری یزدی ها در سال 1372 ساخته شده است. متاسفانه در حال حاضر دیگر از این انبار برای ذخیره آب استفاده نمی شود و صرفا جنبه گردشگری به خود گرفته. در اطراف این بنا به علت گرم و خشک بودن هوا، گونه های مختلفی از کاکتوس روییده که جلوه و چشم اندازی زیبا فراهم کرده است. این آب انبار در شمال جزیره قشم  و در نزدیکی شهر باستانی حریره واقع شده است. برای بازدید از این مکان تنها 1 ساعت کافیست و به شما اجازه داده می شود که وارد آن شوید و معماری منحصر به فردش را از نزدیک تماشا کنید.